Z przyjemnością informujemy, że nasza Fundacja T3 jest partnerem projektu SAMOTNE MATKI realizowanego przez Fundację BLESS - oto szczegóły projektu:

Czy wiesz, że w Polsce jest aż 1,3 mln rodzin, w których dzieci wychowują samotni rodzice? 90 procent z nich to kobiety.

W styczniu 2021 do drzwi Fundacji zapukała nasza znajoma, która swój wolny czas poświęcała na pomoc samodzielnie wychowującym mamom. Przedstawiła nam wstępny pomysł i długo nie musieliśmy się zastanawiać - po prostu zaczęliśmy działać. Już w lutym rozpoczęliśmy pracę z sześcioosobową grupą mam. Szybko zaczęliśmy się odnajdywać w tej rzeczywistości i już na wstępie okazało się, że projekt będzie dotyczył również młodzieży i dzieci. No bo jak samotna mama to z kim zostawić dzieciaki?
Warsztaty są niczym innym jak zarówno grupową jak i indywidualną pracą z terapeutą. Dzięki tym spotkaniom chcemy zapewnić mamom czas dla siebie, którego na co dzień tak bardzo im brakuje.

Pomiędzy warsztatami udało się między innymi pomóc mamom w drobnych codziennych czynnościach, które każdorazowo okazywały się wręcz zbawienne: posprzątanie mieszkania, przykręcenie szafki, pomoc w przypilnowaniu dzieciaków, pomoc prawna, słowo wsparcia. To tak niewiele prawda?
Zależy z czyjej perspektywy na to popatrzymy.

Co z dziećmi?
Dla dzieci do dziesiątego roku życia organizujemy kreatywne warsztaty prowadzone przez pedagogów, animatorów i wolontariuszy. Dbamy o różnorodność, dlatego każde zajęcia wyglądają inaczej, a wspólnie spędzony czas jest wypełniony radością .

Co z młodzieżą?
Dla młodzieży prowadzimy spotkania z tutorami – indywidualne i grupowe, osobno dla chłopców i dla dziewczyn. Nie jest tajemnicą, że część naszych podopiecznych doświadczyło zaburzenia wzorca męskiego  dlatego poprzez spotkania z tutorami i tutorkami staramy się ten wzorzec odbudować. Przede wszystkim staramy się wspólnie oderwać od niebieskich ekranów i po prostu być ze sobą - rozmawiając, bawiąc się i ucząc.

Przebieg warsztatów?
Cykl warsztatowy składa się z 6 spotkań po 3h.
Zajęcia dla Mam, Dzieci i Młodzieży odbywają się w tym samym czasie.
Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji BLESS przy ul. Dworcowej 56.

Wizja?
W naszym mieście wiele mam samodzielnie wychowuje swoje dzieci. Poza często ciężką sytuacją prawną, zawodową, finansową i wychowawczą towarzyszy im poczucie odosobnienia i samotności.
Nie chcemy, żeby tak było. Naszą wizją jest, aby każda samodzielnie wychowująca mama w potrzebie mogła wziąć udział w Warsztatach i doświadczyć realnej pomocy. Celem spotkań jest, aby każda mama mogła zajrzeć w swoje wnętrze i skupić się na swoich emocjach w towarzystwie terapeuty i grupy. Taki charakter spotkań ma na celu ukierunkować grupę i wyposażyć uczestniczki w wiedzę i znajomości, aby same w przyszłości mogły się umawiać, spotykać i stanowić dla siebie wsparcie.

Dołącz do nas!
Stale prowadzimy zapisy na kolejne grupy, które wystartują w przyszłym roku. Jesteś samodzielnie wychowującą mamą? A może znasz taką osobę? Odezwij się do nas!
Ponadto stale poszukujemy pedagogów, animatorów, wolontariuszy i funduszy. Jeśli jesteś zainteresowana/y jakąkolwiek formą współpracy – nie krępuj się, namiary znajdziesz poniżej.

Strona Fundacji BLESS https://bless.org.pl/wsparcie/